Paris’in İncileri

Paris’in İncileri Turu sayesinde, Paris’in en önemli anıtlarını ve yerlerini sizin için özel tasarladığımız rotamızla bir günde gezebileceksiniz. Deneyimli rehberimiz, sizi tarihte bir yolculuğa çıkararak Paris’in incilerini sizlere öğretici ve eğlenceli bir anlatımla yaşatacaklar.

Paris’in İncileri Rotamız

 • 1. Varış Yeri

   

  Eiffel Kulesi

  Eiffel Kulesinden 360°Paris Manzarası

  Fransa Ulusal Meclis binası

  Champs de Mars Parkı

 • 2. Varış Yeri

  Seine Nehrinde Tekne Turu

  Tekne turunda görülebilecek başlıca yerler:

  Orsay müzesi

  Louvre müzesi

  Orangerie müzesi

  Sainte Chapelle kilisesi

  Notre Dame kilisesi

  Cite adası

  Saint Louis adası

  Alexandre III köprüsü

  Aşıklar köprüsü (Pont des Arts)

  Pont Neuf köprüsü…

   

  2. Varış Yeri

 • 3. Varış Yeri

   

  Montmartre - Sacré Cœur Kilisesi

  Montmartre Ressamlar Tepesi

  Ressamların Tabloları

  Place du Tertre

  Sanat Galerileri

  Sacré Cœur Kilisesi

  Sacré Cœur’den Muhteşem Paris Manzarası

  Fransa’nın en ağır çanı «La Savoyarde»

Tur Detayları

Programımız ilk başta Gustave Eiffel’in 1889 yılında inşa ettiği, Fransa’nın ve Paris’in en önemli sembolü haline gelen Eyfel kulesi (Eiffel Tower) ile başlar. Eyfel kulesinin diğer ismi de demir bayandır. Projenin ilk çizimleri 1884 yılında yapılmaya başlanmış ve bir kısmı Gustave Eiffel İzmir’de bulunduğu zamanda çizilmiştir. Ancak kule inşası 1887 yılında başlayıp 1889 yılında tamamlanır. Eyfel kulesi 3 kattan oluşur ve 324 metre uzunluğundadır. Kuleye merdiven ile çıkılacağı gibi asansör ile de çıkılabilir.

Fransız devrimi 100. yıl kutlamaları dolayısıyla geçici olarak inşa edilen kule, ziyaretçiler tarafından çok beğeni toplayınca yıkılmasından vazgeçilmiştir. Eiffel’in hemen önünde Champs de Mars parkı geniş yeşil halka açık bir alandır. Eiffel’in tam karşı tarafında Fransa Ulusal Meclis binasını da görebilirsiniz.

Daha sonrasında Seine nehri kenarındaki tüm tarihi eserler, müzeler ve tarihi geçit/köprüleri görmek üzere tekne turumuz başlar. Tekne turunda görülebilecek başlıca yerler: Orsay müzesi, Louvre müzesi, Orangerie müzesi, Sainte Chapelle kilisesi, Notre Dame kilisesi, Cite adası, Saint Louis adası, tarihi köprülerden Alexandre III köprüsü, aşıklar köprüsü (Pont des Arts), Pont Neuf köprüsü.
Tekne turu sonrasında rotamıza «Place du Tertre» isimli Montmartre ressamlar tepesi ile devam ediyoruz. Bu meydan 1635 yılında ilk oluşturulduğundan çevresindeki tüm binalar 17 ve 18. yüzyıla aittirler. 1920’lerde oradaki ressamın «Montmartre çocuğu» isimli tablosu çok unlu olunca, meydan koruma altına alınıp günümüz ressamlar tepesi oluşur. Ressamlar tepesine ulaştığınız göreceğiniz devasa beyaz Sacre Cœur adaklar kilisesi ile turumuzu sonlandırıyoruz. Sacre Cœur kilisesi 19. yüzyıl sonlarında yapılmıştır. Ancak bazilikanın 12-13. yüzyıl mimari özelliklerini taşıması, tavanında 475 metrekare ölçüsünde Fransa’nın en büyük mozaiğinin bulundurması ve «La Savoyarde» isimli çan Fransa’nın en ağır çanı olmasından dolay büyük önem taşır.

Kişi sayısı, ücret, özel grup turları ve program detayları için lütfen bize ulaşın.