Loire Vadisi Şatoları ve Normandiya Bölgesi (8 gün)

Bir tarafta güzel manzaraları ve zengin tarihi ile Normandiya, diğer tarafta görkemli ve eşsiz mimariye sahip şatolarıyla Loire şatoları. Bu iki özel bölge, Fransa’da mutlaka görülmesi gereken iki önemli bölgedir.

Loire Şatoları olağanüstü mimarisi ve ihtişamıyla sizleri büyülerken France Panoramic’in deneyimli rehberleriyle tarihte güzel bir yolculuğa çıkacaksınız. Bu turumuzda gezmeniz gereken en önemli görkemli şatoları sizin için seçtik.

Normandiya bölgesinde ise görmeniz en önemli anıt Mont-Saint-Michel’dir. Bunun yanı sıra etkileyici kaleler, görkemli kiliseleri, Rouen antik kentini, Honfleur ve Deauville sahil beldelerini birlikte geziyoruz.  En popüler yerlerin yanı sıra yolculuğumuz esnasında kullandığımız özel yollar sayesinde kıyı şeridinin yemyeşil vadilerinin ve ormanlık alanlarının doğal güzelliklerini görebileceksiniz.

Tur Rotamız

 • 1. Gün

   

  Loire Vadisi Şatoları I

  – CDG – CHAMBORD 200 km / 2h30 – BLOIS 15 km / 20 min – TOURS 66 km / 45 min 

  * TOURS Hotel 

 • 2. Gün

  Loire Vadisi Şatoları II

  CHEVRENY 80 km / 1H – CHENONCEAU 40 km / 45 min – AMBOISE 16 km / 20 min – TOURS Hotel 25 km / 30 min 

  * TOURS Hotel

   

  2. Gün

 • 3. Gün

   

  Loire Vadisi Şatoları III

  AZAY LE RIDEAU 26 km / 30min 

  – VILLANDRY 11,5 km 15 min – ANGERS 100 km / 1H10 – RENNES 130 KM : 1H30 

  * RENNES Hotel

 • 4. Gün

  Bretagne

  DINAN 54 km / 1h – ST. MALO 30 km 45m – Mont Saint Michel 50 km / 1h – CAEN 130 km / 1h30 

  *CAEN Hotel 

   

  4. Gün

 • 5. Gün

   

  Normandiya İkinci Dünya Savaşı

  1. NORMANDY WORLD WAR II – CAEN – Point du Hoc : 60 km / 1h – Point du Hoc – Arromanches-les-Bains : 30 km / 45 min – Arromanches-les-Bains – Bayeaux – : 10 km / 20 min – Bayeaux – Trouville-sur-Mer : 80 km / 1h30 

  * Trouville-sur-Mer Hotel

 • 6. Gün

  Normandiya I

  DEAUVILLE – HONFLEUR 90 km / 1h10 – ETRETAT 45 km / 50 min – ROUEN 90 km / 1h20min 

  * ROUEN Hotel

   

  6. Gün

 • 7. Gün

   

  Normandiya, Giverny ve Izlenimcilik

  ROUEN – GIVERNY 72,2 km 1h – PARİS CDG 93,7 km 1h12 

  İsteğe bağlı olarak: NORMANDIYA + VERSAILLES – ROUEN – GIVERNY 72,2 km 1h – VERSAILLES CASTLE – PARİS 93,7 km 1h30 

  * Paris Hotel

 • 8. Gün

  Chantilly Şatosu ve Senlis

  CHANTILY – Paris – Chantilly Castle 

  – Senlis

   

  8. Gün

Tur Detayları

Öncelikle Loire Şatolarını gezeceğiz. Gezmeniz gereken en önemli görkemli şatoları sizin için seçtik.

Birinci gün sırasıyla Chambord, Blois şatolarını ve Tours şehrini geziyoruz. Chambord ve Blois şatoları olağanüstü mimarisi ve ihtişamıyla sizleri büyüleyecektir. Akşam Tours şehrindeki otelinizde konaklayacaksınız.

İkicinci gün ise Cheverny, Chenonceau ve Amboise şatolarını gezeceğiz. Şatoları gezerken France Panoramic’in deneyimli rehberleriyle tarihte güzel bir yolculuğa çıkacaksınız.

Üçüncü gün, Azay le Rideau şatosunu gezdikten sonra sırasıyla Fransa’nın en tatlı şehirleri olan Villandry, Angers ve Rennes şehirlerini birlikte geziyoruz. Bu sefer Rennes şehrinde konaklıyoruz.

Dördüncü gün, Normandiya bölgesine geçerken Brötanya bölgesinden de geçiyoruz. Bu güzel yolculuk sırasında Dinan, St. Malo gibi harika şehirleri de gezip rotamızı Normandiya bölgesinde görmeniz en önemli anıt olan Mont Saint Michel dağına çeviriyoruz. Saint Michel dağı Fransa’nın en ünlü ve en göz alıcı yerlerinden biridir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Saint-Michel Manastırı, denizden 100 metreden fazla yükselen efsanevi bir özelliğe sahiptir. Gotik kuleler cennete doğru uzanıyor gibi görünüyor.

Akşam ise bir başka şehri keşfedebilin diye Caen şehrinde konaklıyoruz. Arzu edenler şehri akşam vakti boyunca gezebilirler.

Beşinci gün, sizi tam anlamıyla bir başka dünyaya götürüyoruz: Dünya tarihinin en acı ve kanlı olaylarından, II. Dünya Savaşı’nın sonlanmasını sağlayacak Normandiya Çıkarması’nın gerçekleştiği sahillere. Müttefik kuvvetler, Nazi Almanyası’nın işgali altındaki Fransa’nın batı ucundaki Normandiya bölgesine 6 Haziran 1944 tarihinde imkansızı başararak asker çıkardılar. O günün sonunda 10 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Yüz binlercesi yaralandı. Rehberlerimiz size yaşananları detaylarla anlatırken siz de yaşananları hayalinizde canlandıracaksınız.

Altıncı gün, Normandiya’da yer alan etkileyici kaleleri, görkemli kiliseleri, Rouen antik kentini, Honfleur ve Deauville sahil beldelerini birlikte geziyoruz.  Pitöresk eski limanıyla Honfleur, Normandiya’daki en büyüleyici kasabalardan biridir. Deauville ise güzel deniz kenarı kumlu plajı ve sahil yürüyüşleriyle kesinlikle yaşanması gereken güzel bir deneyimdir. En popüler yerlerin yanı sıra yolculuğumuz esnasında kullandığımız özel yollar sayesinde kıyı şeridinin yemyeşil vadilerinin ve ormanlık alanlarının doğal güzelliklerini görebileceksiniz.

Yedinci günde ise ilk başta Rouen şehrinde görmediğimiz yerleri gezmeye devam ediyoruz. Rouen’in ortaçağ arnavut kaldırımlı sokakları, tarihi atmosferi ve güzel yarı ahşap evleri sizi adeta bir başka çağa götürecek. Muhteşem Gotik kiliseleri, büyük saati ve etkileyici Rouen Katedrali mimarı görkemiyle sizi büyülecek.

Son olarak da Giverny’nin efsanevi büyüsüne ve Monet’nin etkileyici renklerle oluşturduğu tablolarına hayran kalacağız. Monet’nin evini, eşi benzeri olmayan bahçesini ve Giverny köyünü gezeceğiz.

Monet’in Bahçesi, Empresyonist sanatın aşıkları için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Claude Monet’in eski evi Giverny, kırsal bölgedeki Paris’e arabayla yaklaşık 1 saatlik mesafede güzel bir tesistir. Evin büyüsü güzel bahçeler ile birleşince ortaya muhteşem fotoğraflar ortaya çıkıyor. Canlı çiçek bahçesi bir zevk ve ünlü su bahçesi Japon köprüsü ve nilüfer göleti yemyeşil ağlayan söğüt ağaçları ile çevrilidir. Monet, bahçesinin farklı yönlerini boyamak için uzun yıllar ayırdı; Sudaki değişken yansımalardan ve aydınlatmaların gün boyunca manzarayı nasıl değiştirdiğinden ilham aldı. Ziyaretçiler Monet Bahçesini gezebilir ve özellikle Monet’in boyadığı “Su zambakları” resimleri gibi farklı unsurları tanıyacaktır.

En son olarak, Orta Çağdan Rönesans’a kadar tarihi bir çok olayı göğüsleyen Chantilly, Écouen ve Senlis şehirlerini, şatoları, kathedrallerini gezeceğiz.