Şampanya Günübirlik Turu

Fransa’nın kuzeydoğusunda bulunan bu bölge, Eski Champagne ile aynı topraklar üzerindedir. Kuzeyde Paris’e ve doğuda Almanya’ya kadar uzanan bölgenin adıdır. Bölge toprakları, tarih boyunca orduların geçiş yolu üzerinde olmuş, bu hareket sayesinde bölgeye yoğun ticaret gelmiştir ve Avrupa’nın ticaret merkezi olmuştur.

Dünyanın en kaliteli üzümlerinin yetiştiği Şampanya Bölgesi, UNESCO’nun kültür mirası olarak kabul ettiği birçok esere de ev sahipliği yapar.

Şampanya Bölgesi Tur Rotamız

 • 1. Varış Yeri

   

  Reims

  Reims şehri panoramik gezi

  Reims katedrali

 • 2. Varış Yeri

  Şampanya’nın Yapım Sırları

  Bölgenin üzüm bağları gezisi

   

  2. Varış Yeri

 • 3. Varış Yeri

   

  Şampanya Tadımı

  Şarap ve şampanya tadımları

Tur Detayları

Rehberimiz öncelikle sizi Fransa’nın, dolayısıyla Avrupa’nın en görkemli katedrallerinden birine ev sahipliği yapan Reims şehrine götürüyor.  Şehir gezisinin hemen ardından gideceğimiz, Unesco’nun koruma altına aldığı katedrali gezerken, gotik mimarının en güzel örneklerinden birini ziyaret ettiğinizi fark edeceksiniz. Fransız krallarının taç giyme törenlerinin yapıldığı bu katedralin her biri birbirinden ilginç 2000’den fazla heykelle ve dışarıdan hiç bir şekilde belli olmayan göz alıcı rengarenk vitraylarla donatılmış olduğunu göreceksiniz.

Reims & Şampanya bölgesinin yemeklerini tadabileceğiniz öğle yemeği molası sonrasında, ‘mutlu anların içkisi” olan şampanyanın yapıldığı bağlara ve mahzenlere gidiyoruz. Şirin köylerin ve ormanların arasından kıvrılarak yaptığımız bu güzel yolculuktan sonra şampanyanın sırlarla dolu ilginç hikayesini dinleyeceğimiz mahzenlere varıyor ve neden dünyanın sadece bu bölgesinde şampanya yapıldığını, yapılabildiğini öğreniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ikram edilen şampanyalardan tadabilirler. Turumuzda, birbirinden farklı özelliklere sahip bir büyük ve bir de küçük şampanya üreticisini ziyaret ediyoruz.