Paris ve Pasajlar Turu

Paris’in en güzel binalarını tarihi hikayeleriyle dinleyeceğiniz tekne gezimizin ardından Concorde meydanını, Paris’in birbirinden güzel pasajlarını, Vendome Meydanını, Galerie Lafayette alışveriş merkezini ve Louvre müzesini yürüyerek gezeceğiniz Paris ve Pasajlar turunda deneyimli rehberimizle keşfedin.

Paris ve Pasajlar Turu

 • Başlangıç

   

  Seine Nehri Gezisi

  Concorde

  Aşıklar Köprüsü

  Paris’te yer alan 22 köprü

  Parlemento Binası

  Dışişleri Bakanlığı

  Orsay Müzesi

  Cité Adası

  Notre Dame Katedrali

  Adliye Sarayı

  Conciergerie

  Belediye Sarayı

  Modern Sanatlar Müzesi

  Louvre Müzesi

  Eyfel Kulesi

 • 2. Varış Yeri

  Paris’in Meydanları

  Büyük Saray (Grand Palais)

  Küçük Saray (Petit Palais)

  III. Aleksandre Köprüsü

  Concorde Meydanı

  Luksor Dikilataşı

  Tuileries Bahçesi

  Vendome Meydanı

   

  2. Varış Yeri

 • 3. Varış Yeri

   

  Parfüm’ün İzinde

  Fragonard Müzesi

  Dünyaca ünlü Lafayette Galerileri

 • Bitiş

  Paris’in Pasajları

  Işıklar şehri Paris

  Opera Sarayı

  Jouffroy Pasajı

  Panoramalar Pasajı

  Paris Borsası

  Vivienne Pasajı

  Kraliyet Sarayı Bahçesi

  Vero Dodat Pasajı

  Louvre Müzesi

  Kare Avlu

  Napoleon Avlusu

  Louvre Müzesi’nin ana girişinin yer aldığı Cam Piramit

   

  Bitiş

Tur Detayları

Seine Nehri üzerinde keyfli bir tekne gezisiyle başlayan turumuzda Paris’in sağ ve sol yakalarındaki önemli eseleri seyrederek ilerliyoruz. Tekne turunun hemen ardından, 1900 yılı Dünya Fuarı’nın en görkemli 3 eserini; Büyük Saray, Küçük Saray ve III. Aleksandre Köprüsü’nü yakından görebilmek için yürüyüşe başlıyoruz.

Paris’in en büyük meydanı olan Concorde Meydanı’na ilerleyerek, öncelikle şehrin sahiplik ettiği en eski anıt olarak bilinen Luksor Dikilitaşı’nı yakından inceleyip Antik Mısır’a doğru zamanda yolculuk ediyoruz. Fransız Devrimi ile adı baştan yazılmış olan meydanın tarihini yerinde yad ettikten sonra Paris şehir merkezinin kalbindeki en büyük parkında, yani Tuileries Bahçesi’nde yürüyüşe devam ediyoruz. Açık hava heykel müzesi konseptindeki tipik bir Fransız bahçesinde gezintimizi yaptıktan sonra rotamızı lüks ve parıltının Güneş Kral ve Napoleon’la birleştiği, Paris’in birbirinden gösterişli mücevher dükkanlarının bulunduğu Vendome Meydanı’na çeviriyoruz. Onlarca konağın bir arada bulunduğu bu meydandan krallar ve imparatorlardan yıllar sonra yolu geçmiş Coco Chanel, Ernest Hemingway, Lady Diana gibi ünlü isimleri andıktan sonra geniş meydanlardan ayrılıp ara sokaklara geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz.

Sıradaki durağımızda zamansal yolculuk yerine kokusal bir yolculuk yapacağız. Fragonard Müzesi’nde parfümün çıkış noktası, imalat sırları, üreticileri ve geçmişteki kullanım şekilleri hakkında detaylı bilgiler edindikten sonra günümüzdeki kullanımı hakkında da pratik ve faydalı bilgiler alacağız. Müzeden çıkmadan önce fabrika satış mağazasından parfüm satın alma imkanımız olacak.

Alışverişten söz etmişken dünyaca ünlü Lafayette Galerilerini görmeden olmaz elbette!

Işıklar şehri Paris’in en gösterişli saraylarından biri olan Opera Sarayı’na doğru devam ediyoruz. Opera’yı dışardan görerek hem tarihine hem de biraz saray dedikodularına kulak veriyoruz ve yürüyüşümüze Paris pasajları ile devam ediyoruz. Sırasıyla Jouffroy Pasajı, Panoramalar Pasajı, Paris Borsası ve Vivienne Pasajı’ndan geçerek Kraliyet Sarayı Bahçesi’ne varıyoruz. Şehrin en fotojenik noktalarından biri olan fakat ana caddelerden geçerken gözlerden saklı kalan Buren Kolonları’nı geçerek yürüyüşümüze Vero Dodat Pasajı ile devam ediyoruz. Pasaj çıkışında Louvre Müzesi’ne doğru ilerleyerek önce Kare Avlu’dan, ardından Napoleon Avlusu’ndan geçiyoruz.

Turumuzun son durağı Louvre Müzesi’nin ana girişinin yer aldığı Cam Piramit olacak ve tur bitiminde dileyen misafirlerimiz Louvre Müzesi’ni ziyaret etmek için vakit bulacaklar.