Muhteşem Paris ve Seine Nehri Turu

Tarih sevenler için tasarladığımız bu turumuz, Montmartre tepesini, Seine Nehri üzerindeki önemli binaları, Eiffel kulesi, Champs Élysée Caddesi, Dünya’nın en büyük ve en çok ziyaretçi alan müzelerinden biri olan Louvre müzesini ve eşsiz empresyonist eserlerin bulunduğu Orsay müzesini görebilme imkanı sağlıyor.

Muhteşem Paris Turu Rotamız

 • 1. Varış Yeri

   

  Pigalle Semti

  Ressamlar Tepesi

  Montmartre Tepesi

  Sacre-Coeur Bazilikası

  Fragonard Parfüm Müzesi

 • 2. Varış Yeri

  Seine Nehri Gezisi

  Concorde

  Aşıklar Köprüsü

  Paris’te yer alan 22 köprü

  Parlemento Binası

  Dışişleri Bakanlığı

  Orsay Müzesi

  Cité Adası

  Notre Dame Katedrali

  Adliye Sarayı

  Conciergerie

  Belediye Sarayı

  Modern Sanatlar Müzesi

  Louvre Müzesi

  Eyfel Kulesi

   

  2. Varış Yeri

 • 3. Varış Yeri

   

  Trocadero

  Eiffel Kulesi

  İnsan Hakları Terası

 • 4. Varış Yeri

  Şanzelize Caddesi

  Champs-Elysée Caddesi

  En önemli markaların dükkanları

  Arc de Triomphe

   

  4. Varış Yeri

Tur Detayları

Turumuz, hareketli Pigalle Semti’nden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği, Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi ile başlayacak. Burada Sacre-Coeur Bazilikası’nı (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, portrenizi yaptırmak ve hediyelik eşyalar almak için serbest vaktiniz olacak. Arzu eden misafirlerimiz öğlen yemeğini burada alabilecekler.

Ressamlar tepesi gezisinin sonrasında Fragonard’da parfümün sihirli dünyasını keşfe çıkacağız. Müze gezisi bitiminde, Fragonard’ın fabrika satış mağazasından parfüm ve kozmetik ürünleri alabilirsiniz.

Daha sonra tekne ile Seine Nehri gezisine çıkıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek, Concorde ve Aşıklar Köprüsü de dahil olmak üzere birbirinden keyifli 22 köprünün altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Bu tekne gezisi sırasında Parlemento Binası, Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adası, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie, Belediye Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi ve Louvre Müzesi gibi yerlerin yanında Fransa’nın sembolü Eyfel Kulesi’nin fotoğraflarını birçok açıdan çekme fırsatı bulacaksınız. Sonrasında Paris otelimize hareket edeceğiz.

Tekne turunun ardından Eiffel Kulesi’ne hakim noktadaki İnsan Hakları Terası’nın da olduğu Trocadero Meydanı’na kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

Turumuzun son etabında, Şanzelize Caddesi’ne geçiyoruz ve burada 1 saat serbest zaman olarak kullanıyoruz.

Bu tur süresince rehberimizin anlatımları eşliğinde, şehrin en ünlü bina ve yapıtlarını tanıma imkânınız olacak.