Van Gogh ve Monet’nin Rengarenk Dünyasına Yolculuk

Fransa’nın en güzel köyü seçilen Giverny, empresyonizmin en ünlü ve başarılı ressamları Claude Monet ile Van Gogh’un esin kaynağıdır. Paris’e 1 saat uzaklıkta olan Giverny, büyüleyici doğa manzaraları, rengarenk ilkbahar çiçekleri ve sihirli güzelliğiyle mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor.

Tur Rotamız

 • 1. Varış Yeri

   

  Claude Monet’nin evi ve Empresyonizm Müzesi

  Claude Monet’nin Evi

  Claude Monet’nin Evinin Bahçesi

  Empresyonizm Müzesi

 • 2. Varış Yeri

  Van Gogh’un evi ve mezari

   

  2. Varış Yeri

Tur Detayları

İlk durağımız Giverny köyü. Sanatseverler için adeta bir ilham kaynağı olan bu köy, ünlü Fransız ressam Claude Monet ile özdeşleşmiş durumdadır. Giverny’de Monet’ye ilham veren evini, bahçesini, biriktirmiş olduğu özel resim koleksiyonlarını ve bu masalsı köyü ziyaret ediyoruz. Aslında buna bir ziyaret demek pek doğru olmaz, adeta onun tablolarının içinde yürüyeceksiniz!

Öğle yemeği molasından sonraki hedefimiz Auvers-sur-Oise. Ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh’un hayatının son dönemi geçirdiği bu köy, aynı zamanda sanatçının taşra hayatı ve mimarisini yansıttığı tablolarının ilham kaynağıdır.

Buradaki önemli ziyaret noktalarımız; Van Gogh’un konakladığı Ravoux Han’ındaki odası, köyün kilisesi ve ünlü sanatçı ile kardeşi Théo’nun son istirahat ettiği kilisenin mezarlığı olacaktır.

Gezimiz bittiğinde, izlenimciliğin babası Claude Monet’nin 43 yıl boyunca çalışmalarına ilham kaynağı olan sevimli köyünün, evinin, eşsiz bahçelerinin sihriyle büyülenecek, ona bu dünyaya bütün bu güzel resimleri kazandırdığı için teşekkür edeceksiniz!