France Panoramic yerel Seyehat acentesi Paris ve Fransa’da türkçe rehberlik hizmeti sunmaktadır. Özellikle Paris’i ilk defa gezecek olanlar, şehrin ana yapılarını görmek , olmazsa olmazlarını keşfetmek ve şehrin ulaşım ağını çözmek için,  en az bir tam gün rehberlik hizmetini satın almalarını tavsiye ediyoruz.

Fransızlar dil konusunda oldukça milliyetçi olduklarından, İngilizce bilmelerine rağmen pek konuşmak istemezler.  Bu nedenle ulaşım ve iletişim konuları biraz sıkıntılı olabiliyor.

Fransa’daki Türkçe rehber kadromuz lisanslı ve turizm konusunda tecrübeli rehberlerden oluşmaktadır, diğer acentelerin aksine, orada Fransa’da farklı bir amaç için bulunan  (öğrenci, işçi…) kişiler ile çalışmamaktadır. Kısacası rehberlik hizmeti için ehli olanlar tarafında sunulmaktadır.

Özelikle 8 kişilik ve üzeri gruplar müze ve şato gezilerinde (louvre, versailles..) yanlarında resmi lisanslı rehber bulundurmak zorundadır.

Unutulmamalıdır ki fransa’da türkce rehberlik lisansına sahip kişi sayısı cok azdır (10 civarı). Bu nedenle Fransa’ya gelmeden önce ön rezervasyon yapmakta fayda vardır.