Dordonya Bölgesi

Dordonya Güneybatı Fransa’da insanlık tarihinin en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Adı Dordogne nehrinden geliyor. Bölge ayrıca Périgord adlı antik ülkeyle de örtüşüyor. 1790 Fransız devriminden sonra kurulan orijinal 83 departmandan biridir.

Fransa Panoramik Dordonya turunu seçerseniz, tarih öncesi mekanları, tarihi binaları, mağaraları, kaleleri, Fransa’nın en güzel köylerini, Périgord akropolünü, önerilen alışveriş ve yemek alanlarını ve çok daha fazlasını göreceksiniz.

Tur Rotamız

 • 1. Gün

   

  Sarlat

  Sarlat: Fransa’nın en güzel şehirlerinden biri olarak sınıflandırılmıştır.

  Sarlat çevresindeki küçük kasabalar turu: Doğanın ve tarihin buluştuğu çok güzel küçük köyler

 • 2. Gün

  Dordogne vadisi turu

  Dordogne vadisi turu

  Domme kasabası

  Dordogne nehir gezisi

   

  2. Gün

 • 3. Gün

   

  Beynac kasabası ve kalesi

  Beynac kasabası ve kalesi: Aynı zamanda bir ortaçağ köyü. Köy, otantik ve iyi korunmuş kalesi ile ünlüdür.

  Les Eyzies de Tayac (Ulusal prehistoric müzesi)

 • 4. Gün

  Ünlü Lascaux Mağarası

  Lascaux IV mağarası

  Rouffignac mağarası

   

  4. Gün

 • 5. Gün

   

  Rocamadour köyü

  Rocamadour kasabası: Kendisi bir ortaçağ şehri. Gerçekten iyi korunmuş bir antik kent. Tüm evler, kiliseler ve restoranlar ortaçağ.

  Padirac mağarası

  Doğal parklar

Tur Detayları

Arkeolojik bulgular, Dordonya’da 100.000 yıl önce insan varlığının olduğunu göstermektedir. Tarih öncesi birçok bulgu ve taraf olduğu için tarih öncesi yaşama tanık olabilirsiniz. Ulusal tarih öncesi müzesi olan les Eyzies de Tayac adında bir müze sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Ayrıca, ilk insan resimlerini görebileceğiniz Lascaux IV, Rouffignac, Padirac gibi birçok tarih öncesi mağara vardır.

Ligures (geç bronz çağı), İberler, Romalılar ve Galyalılar dahil olmak üzere birçok medeniyet burada yaşamıştır. Bu yüzden bölgenin kendisi insanlık tarihi için ikonik bir yer.

Eğer insanlık tarihinin başlangıcına ilgi duyuyorsanız, binlerce yıl önce insanların ürettiği sanat duvar resimlerini görmeye arzuluyorsanız, geçmişte yolculuk yapmanızı sağlayacak Dordonya turumuz tüm sorularınıza cevap verecektir. Ayrıca, turumuzu ilgi alanlarınıza göre turumuzu özelleştirebiliriz.

Görmenizi önerdiğimiz ve turumuzda yer alan yerler:

Sarlat ve diğer köyler: Bu bir ortaçağ alıntısı ve Périgord bölgesinden birinin başkentidir. Fransa’nın en güzel şehirlerinden biri olarak sınıflandırılmıştır. Bu şehre yakın, doğanın ve tarihin buluştuğu çok güzel küçük köyler var.

Domme köyü: Fransa’nın en güzel köyleri olarak da sınıflandırılır. Dordogne vadisinin muhteşem panoramik manzarasına sahip olabilirsiniz.

Beynac: Aynı zamanda bir ortaçağ köyü. Köy, otantik ve iyi korunmuş kalesi ile ünlüdür.

Rocamadour köyü: Kendisi bir ortaçağ şehri. Gerçekten iyi korunmuş bir antik kent. Tüm evler, kiliseler ve restoranlar ortaçağ. Köye yakın doğal parklar da vardır (Padirac mağarası ve Dordogne vadisi gibi).