DİSNEYLAND VE ASTERİX PARKLARI

Paris’ten 35 km uzaklıktaki aileniz ve arkadaşlarınızla çocuklar gibi eğlenebileceğiniz 2 büyük eğlence parkını keşfetmeniz için iki ayrı özel tur oluşturduk. Bu yazımızda seçiminizi daha iyi yapabilmeniz için Disneyland ve Asterix parklarını yakından tanıyalım.

TUR ROTASI

 • Başlangıç

   

  Disneyland’a ya da Asterix parkına Yolculuk

 • Parklar

  Seçilen parklarda birisinde gün boyu eğlence! (Disneyland ya da Asterix Parkı)

   

  Parklar

 • Bitiş

   

  Paris’e geri dönüş

TUR DETAYLARI

Disneyland Fransa’nın en büyük eğlence merkezidir. İlk kuruluşu 1992 yılında olup eski adi Euro Disney Resort’dur. Disneyland Paris’e yaklaşık 35 km mesafede olan Chessy (Saint-et-Marne)’da bulunur. 2230 hektarlık bir alanda adeta bir büyülü hayal dünyası şehridir. Günümüzde Disneyland Disneyland Park ve Walt Disney Stüdyo olmak üzere iki farklı bolümden oluşmaktadır. Bizden alacağınız bilet ile her iki bolüme bolümdeki tüm yerlere sinirsiz girme şansınız olmakta. Bununla birlikte içeride farklı Disney karakterlerinden esinlenerek kurulmuş restoranlarda yemek yiyebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca 7 farklı Disney oteli ve 9 anlaşmalı hotel bu arazide yer alır. Disneyland Park kısmında Discoveryland, Fantasyland, Frontierland ve Adventureland olmak üzere 4 farklı konsepte ayrılmasıyla büyük küçük her yaşta herkese hitap eder.

Walt Disney Stüdyo’da ise özel efektleri birebir görebilir, film hilelerini öğrenebilir ve ünlü korku asansöründe (Tower of Terrror) yolculuk yapıp hızlı tren yolculuğu yapabilirsiniz. Ayrıca her gün belirli saatlerde tüm Disney karakterlerinin toplu olarak geldikleri büyük bir gösteri düzenlenir. Bununla birlikte akşamları da ses efektli, ışık gösterileri de Disneyland’ın unutulmazları arasındadır. Böylelikle siz de Disney’in büyülü dünyasının bir parçası haline geleceksiniz.

1989 yılında kurulan Asterix parkı ise, Fransa’nın en eski eğlence merkezidir. Paris’in 35 km uzağında olan Plailly şehrinde kalır. Asterix park yaklaşık 33 hektarlık bir alanda yer almaktadır. Disneyland’a kıyasla daha küçük bir alanı olmasına rağmen ziyaretçileri azımsanmayacak kadar fazladır.  Geçen yil ortalama olarak yılda 2 milyon kişi ziyarete gelmiştir. Asterix park sizlere, antik cağları, eski Roma imparatorluğu, eski Yunan, Vikingleri, eski Mısır’ı, Galyalıların yaşadıkları zamanlara götürüp, zamanda yolculuk yapmanızı sağlayacak. Bununla birlikte Asterix teması dışında bir de zaman yolculu temalı ek bir tema konulmuştur. Bu kısımda çeşitli gösteriler yapılmasının yanında, hayalet trenlerde yolculuk yapabilirsiniz. Disneyland’ da olduğu gibi dilerseniz burada bulunan hotellerde de konaklayabilirsiniz. Asterix parkta yakın zamanda filmleri 5 boyutlu izleyebileceğiniz sinema salonu da yenilikler içerisinde.