Chantilly, Écouen ve Senlis Şatoları

Orta Çağdan Rönesans’a kadar tarihi bir çok olayı göğüsleyen Chantilly, Écouen ve Senlis şehirleri şatoları, kathedralleri, sevimli şehir merkezi ve parklarıyla sizlere müthiş bir gezi vaadi sunuyor.

Tur Rotamız

 • 1. Varış Yeri

   

  Château de Chantilly

  Condé Müzesi

  Parklar

  Grands Écuries

 • 2. Varış Yeri

  Château d’Écouen

   

  2. Varış Yeri

 • 3. Varış Yeri

   

  Senlis

Tur Detayları

Hangi yoldan gidilirse gidilsin, Chantilly Şatosu müthiş manzaraların içerisinde yükselmekte ve o sarımtırak renkli duvarları ile dikkatinizi çekmektedir. Chantilly Şatosu içerisinde pek çok sürpriz saklıdır, gelin bunları birlikte keşfedelim.

Chantilly gezisi üç önemli noktadan oluşmaktadır: Condé Müzesi, Park ve Grands Écuries. Bunlar Chantilly Sarayı gezisi için hem bütünleyici hem de ek olabilecek keyifli ve değişik aktiviteler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ulusal Rönesans Müzesi – Château d’Écouen aslında Paris’e 22 km uzaklıkta, hoş bir müze olan Rönesans Müzesi’nin uzun adıdır. Paris’ten günü birlik bir geziye çıkmak isteyenler için harika bir seçenektir.

Şato, Fransız Rönesansının başarılı, büyük sanatsal çalışmalarından bir tanesi olarak nitelendirilir. Écouen Şatosu, asker ve devlet adamı iken daha sonra krala rapor vermekle yükümlü önemli bir pozisyona, komiserliğe yükselmiş olan Anne de Montmorency (1493-1567) onuruna yaptırılmıştır.

Vaftiz annesi Anne de Bretagne tarafından ismi konmuş, Fransa’nın önemli ailelerinden gelen Montemorency gibi, vakti zamanında I. François ve II. Henri gibi pek çok krala hizmet etmiştir.

Paris’e sadece 40 km uzaklıkta bulunan Senlis, etrafını çevreleyen ormanlara sığınarak sakin kimliğini yıllar boyu korumayı başarmış bir bölgedir. Muhtemelen tarih öncesi çağlardan beri insan yerleşimi bulunan Senlis şehri, ileriye dönük, büyük adımlarını, antik dönem sonu ve ortaçağda atmıştır. Bu dönemlere tanıklık etmiş pek çok obje bu günlere kadar gelmiştir. Özellikle de mükemmel bir şekilde korunmuş, etrafı eski bir şehir ile çevrili, o ünlü gotik katedrali bunların başında gelmektedir.